مجله علمی تفریحی سرگرمی گیلاس
بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 24 آبان 1390
محققان با ایجاد تغییراتی در یک تک ژن موفق شدند قدرت ماهیچه های موش آزمایشگاهی را ارتقا دهند به طوریکه این "موش نیرومند" اکنون می تواند 1.6 کیلومتر را بدون احساس خستگی بدود.

به گزارش خبرگزاری مهر، موشهایی که دچار این تغییرات ژنتیکی شده اند می توانند نسبت به دیگر موشها 50 درصد طولانی تر و 20 دقیقه بیشتر بدوند.

با وجود اینکه در این مطالعه ماهیچه های ایجاد شده در بدن موشها نسبت به ماهیچه موشهای عادی بزرگتر و حجیم تر هستند اما موش برای تامین انرژی به غذای بیشتری نیاز ندارد به طوری که فرد نمی تواند با مشاهده رفتارهای این موشهای دست ورزی شده ژنتیکی و موشهای عادی متوجه تفاوت آنها شود.

محققان دانشگاه لوزان امیدوارند با تکیه بر نتایج این مطالعه بتوانند داروهایی برای افزایش سلامت ماهیچه های افراد سالخورده بیابند و به درمان بیماری های زوال ماهیچه ای بپردازند.

محققان لوزان اولین گروهی نیستند که موفق به تولید موش نیرومند شده اند اما بر این باورند نتایجی که طی این مطالعه به دست آورده اند از تاثیرگذاری بیشتری بر روی مطالعات پزشکی برخوردار خواهد بود.

بر اساس گزارش تلگراف، در مطالعات پیشین تمرکز اصلی بر روی بهبود شیوه استفاده ماهیچه ها از گلوکز بود در حالی که در مطالعه اخیر از ژنی تغییر یافته استفاده شده است که نحوه سوزاندن اسیدهای چرب در ماهیچه ها را کنترل می کند. این به آن معنی است که موشها می توانند با سوزاندن مقادیر بیشتری از چربی های بدنشان عملکرد ماهیچه های خود را برای مدت زمانی طولانی تر بهبود ببخشند بدون اینکه برای تامین منابع گلوکزی بدنشان به غذای بیشتری نیاز داشته باشند.
برچسب ها: ماهیچه قوی،
ارسال توسط علی

آخرین مطالب
نظر سنجی
دانشمندان مورد علاقه خود را انتخاب کنید(یک یا چند تا)داغ داغ
امکانات جانبی