مجله علمی تفریحی سرگرمی گیلاس

 نامرئی کردن تانکها

در این فناوری از حسگرهای بسیار پیچیده ای استفاده شده و این حسگرها بر روی بدنه جسم نصب می شوند که با این کار تصاویر محیط اطراف به بیرون بازتاب داده می شوند، در واقع با استفاده از این حسگرها جسم به گونه ای در محیط اطراف ترکیب و غیر قابل تشخیص می شود.

استتار الکترونیکی مشابه اختاپوسها که از تولید جوهر برای پنهان کردن خود در محیطهای پر خطر استفاده می کنند، جسم را به شکلی با محیط اطراف ترکیب می کند که امکان تشخیص آن بسیار دشوار خواهد شد.

بر خلاف دیگر انواع استتار، تصاویری که بر روی بدنه اجسام پنهان شده، بازتاب داده می شوند، با تغییر کردن محیط تغییر می کنند و به این شکل می توان اطمینان داشت که جسم همواره مخفی باقی خواهد ماند. محققان بریتانیایی در نظر دارند از این فناوری در تولید ناوگانی از تانکهای نامرئی نظامی استفاده کنند تا پنج سال دیگر قابل بهره برداری خواهند بود.

بر اساس گزارش تلگراف، شیوه های استتار رایج برای تانکها امکان حرکت این ابزار نقلیه عظیم را در محیطهای مختلف با محدودیت مواجه می کرد، مثلا یک تانک خاکی رنگ در محیطی سر سبز به خوبی دیده می شود، از این رو محققان از شیوه استتار الکترونیکی استفاده خواهند کرد تا بتوانند این خودروهای جنگی چند تنی را از دید دشمنان در میدانهای جنگ مخفی نگه دارند.

 

آخرین مطالب
نظر سنجی
دانشمندان مورد علاقه خود را انتخاب کنید(یک یا چند تا)داغ داغ
امکانات جانبی