مجله علمی تفریحی سرگرمی گیلاس

یک زن در حال بازگشت به خانه در منطقه‌ای واقع در فلوریدا موفق شد از تمساحی که به رنگ نارنجی است تصویربرداری کند.

تمساح نارنجی

فلوریدا به خاطر داشتن باغهای پرتقال خود شهرت داد. اکنون یک زن آمریکایی موفق شده است در شهر "ونیز" واقع در فلوریدای آمریکا از یک نمونه تمساح تصویربرداری کند که به رنگ پرتقالهای فلوریدایی کاملا نارنجی است.

این زن که "سیلویا مایتن" نام دارد یک زن 74 ساله اهل فلوریدا است که هنگام بازگشت از کار در یک کانال در میان جنگلهای ونیز موفق شد این خزنده را که به نظر می رسد اولین تمساح نارنجی دنیا است کشف کند.

وی با تلفن همراه خود از این حیوان عکس گرفت و آن را برای نوه‌های خود در ایندیانا و بعد به رسانه های محلی فرستاد.

پس از رسانه ای شدن این خبر، برخی از زیست شناسان در اولین اظهار نظرهای خود بیان کردند که این رنگ نارنجی می تواند یک نمونه خاص از یک مورد نیمه زال باشد.

هر چند که به اعتقاد کارشناسان حیات وحش فلوریدا رنگ این تمساح ژنتیکی نیست. گری مورس، از کمیسیون حفاظت از ماهی و حیات وحش فلوریدا در این خصوص توضیح داد که این دانه های رنگی عجیب ماهیت ژنتیکی ندارند اما می توانند ریشه در چند فاکتور محیطی همانند زنگ زدگی داشته باشند.

براساس گزارش کریستین ساینس مونتیور، احتمال دارد که رنگ نارنجی این تمساح یک تدبیر تبلیغاتی برای تیم ورزشی "گیتورها" (برگرفته از نام الیگیتور به معنی تمساح) باشد. نماد عروسکی این تیم ورزشی دانشگاه فلوریدا به شکل یک تمساح است.

در هر مورد این حیوان نیاز به محافظت دارد چرا که قادر نیست خود را در محیط زیست استتار کند. در حقیقت احتمال زیادی وجود دارد که یک شکارچی که به دنبال تولید یک کیف نارنجی از پوست تمساح است این جانور را شکار کند.

 


آخرین مطالب
نظر سنجی
دانشمندان مورد علاقه خود را انتخاب کنید(یک یا چند تا)داغ داغ
امکانات جانبی